17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Xhaka gjithnjë e më afër Romës

Granit Xhaka është gjithnjë e më afër Romës. Futbollisti i Arsenalit aktualisht është me ekipin e Zvicrës duke u përgatitur me Zvicrën për Kampionatin Evropian që nis pas katër ditësh.

Sipas raporteve të fundit, Roma është e gatshme të ofrojë rreth 18 milionë euro për të. Giallorossi është i lidhur me nënshkrimin e mesfushorit të Gunners, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij në veri të Londrës.

Ditë më parë, vet trajneri i Romës, Jose Mourinho shprehu interesimin për futbollistin nga Kosova.

28-vjeçari thotë se ai është i hapur për t’u bashkuar me ekipin nga kryeqyteti italian në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova lajmet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani, ”tha ai për Blick.

“Kam edhe dy vjet kontratë në Londër. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim” – theksoi Xhaka

Xhaka tha se është “krenar” që ka tërhequr interesin e Mourinhos dhe shtoi: “Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur.

“Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune kam bërë gjatë viteve të fundit” – përfundoi mesfushori me prejardhje kosovare.

Më Shumë

Prizren, 34 aktakuza kundër 44 personave për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë Themelore janë ngritur 103 aktakuza kundër 116 personave, për vepra...

Shtrenjtohen derivatet

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme. Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e...

Lajmet e Fundit