4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Xhavit Ukaj zëvendësministër ?

 xhavit ukajBurime të gazetës “Botapress” brenda LDK-së kanë mësuar se tashmë kryesia e LDK-së është në fazën finale të përzgjedhjes së emrave për zëvendësministra. Ky burim ka njoftuar se nesër kryesia e LDK-së do të mblidhet në mesditë dhe do ti bëjë publike emrat e përzgjedhur të 19 zëvendësministrave të ardhshëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Ky zyrtarë i lartë i LDK-së në kushte anonimiteti ka bërë të ditur për “Botapress” se tashmë kryetari ka vendosur që në Ministrinë e Pushtetit Lokal ta dërgoj Bajram Gecin si zëvendësministër, Fadil Gashi nga dega e Klinës të emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Shërbimeve Publime, ndërsa edhe Xhavit Ukaj nga dega e LDK-së e Prizrenit do të marrë një post të zëvendësministrit.

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell. Sipas këtij njoftimi, temperaturat...

Lajmet e Fundit