10.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Lokalizohet zjarri i ndërtesës në Prizren

zjarri ne filipinje(E plotësuar) Zjarrëfikësit kanë arritë të lokalizojnë zjarrin që përfshiu ndërtesën në “Ortokoll” të Prizrenit.

“PrizrenPress” ka qenë në vendngjarje, ku ka mësuar se zjarri ka shpërthyer në bodrum të ndërtesës, i cili ka qenë i pabanuar dhe se janë shënuar vetëm dëme materiale.

 

Përfshihet nga zjarri një ndërtesë në Prizren
Një ndërtesë është përfshirë në këto momente nga zjarri në lagjen “Ortokoll” të Prizrenit. Zjarrfikësit janë duke i bërë të gjitha përpjekjet për të shuar zjarrin.

Ndërkaq, deri në këto momente nuk ka pësuar asnjë banorë që gjenden brenda ndërtesës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Hasit nuk do të kenë rrymë të shtunën

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike të shtunën në disa fshatra të Hasit të Prizrenit, raporton PrizrenPress 01.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të...

Mbrojtja në rigjykimin ndaj Nijazi Kryeziut: Provat janë marrë në mënyrë të kundërligjshme

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, mbrojtësi i të akuzuarit Nijazi Kryeziu, avokat Kujtim Kërveshi ka thënë se ekspertiza financiare e prokurorisë e...

Lajmet e Fundit