16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Zafir Berisha e Mytaher Haskuka në Billushë dhe Poslisht

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, i është kthyer Vrrinit. Ai, kësaj radhe në këto fshatrat e kësaj ane, po kërkon që të votohet kandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit.

Postimi në Facebook

Billusha, Poslishti e i gjithë Vrrini në mënyr masavike të rreshtuar në rrugën e zotit dhe ligjit për çlirimin e Prizrenit nga krimi organizuar dhe “Klani Pronto” të cilët jan rigrupuar dhe po tentojn të riciklohen përmes “Ispektor Shaqës” njeriut me shumë fytyra ose i pafytyrë që nëper fshatra kërkon të mos votohet dikushë që e folë gjuhen turke e në anën tjetër bënë kualicion dhe kërkon për vete mbështetje prej atyre që flasin turqishtën në Prizren,

Mashtrimet dhe mashtruesit nuk kan vendë në qeverisjen 4 vjeqare në Prizren dhe në këtë rastë bashkë me z.Mytaher Haskuka si dhe deputetët nga Nisma dhe VV kërkuam masovizim të frymës për ndryshim për 19 nëntor…

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Vrasja në Malishevë, zbulohet identiteti i të dyshuarit dhe viktimës – ishin shokë

Një vrasje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Malishevës. Dyshohet se për motive krejtësisht të rastit një person ka privuar nga jeta shokun...

Lajmet e Fundit