13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Zafir Berisha: Edita Tahiri po tallet me Kosovën në Bruksel

ZafirBerisha11-14Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha, ka akuzuar zëvendëskryeministren në detyrë të Kosovës, Edita Tahirin për negociatat që po i vazhdon në Bruksel. Sipas tij, Tahiri bashkë me kryeministrin në detyrë Hashim Thacin po lëshojnë gënjeshtra pas takimeve në Bruksel.

“Takimi i zv. Kryeministres në ikje E.T me palën serbe në Bruksel është tallja radhës që i bëhet shtetit të Kosovës”, shkruan Berisha në Facebook.

“Në kundërshtim me Nenin 2.2 te Kushtetutës së Kosovës, ajo dhe shefi saj deri tash vazhduan të luajnë me emocionet e qytetarëve duke lëshuar gënjeshtra të paskrupullta pas takimeve në Bruksel…”

“Kompromisi me Serbinë për Kosovën është sa i pa përgjegjshëm aq edhe i dëmshëm dhe shkelje e Kushtetutës dhe ligjeve në fuqi…. dëmi qe i’u ka shkaktuar Kosovës nga ajo dhe H.Th e B.SH dhe suita e tyre do të jet me dekada të tëra i pa riparueshëm”.

“Për fat të keq poshtërsisht po shfrytëzohet vakumi institucional që është krijuar nga “mangupi” Kushtetutes dhe Presidentja “zarfit”””/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Enigmë

Enver Sulaj Fjalët mbetën dry Në portën që pret një diell pranvere Apo një stuhi vjeshte. Do të qeshësh me veten një ditë Kur koha do të ndalet edhe...

“Bëni kujdes në dashuri sepse mund të keni konflikte”, parashikimi i horoskopit për sot

Dashi Hëna hyn në shenjën tuaj në fund të muajit së bashku me shumë planetë të tjerë që do t’ju ndryshojnë jetën. Në punë situata...

Lajmet e Fundit