1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Zafir Berisha ia liron vendin Shukri Qunit në Kuvend të Prizrenit

Ish-kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha është tërhequr nga asambleja e Komunës, për t’i liruar vendin asamblistit, Shkuri Quni.

Kështu ka bërë të ditur Berisha përmes Facebook-ut.

“Për arsye të angazhimeve të tjera partiake dhe publike në vazhdën e avancimit të frymën socialdemokrate të Nisma-s, nuk do të angazhohem në Kuvendin e Prizrenit”, njofton Berisha.

“Jam i bindur se me përgjegjësi të madhe sikurse edhe deri sot, Shukri Quni për mandatin e 5-të në Kuvendin e Prizrenit, si njeri i dëshmuar dhe punëtor i arsimit dhe invalid i UÇK-së, nuk do të ndalet asnjëherë për ti shërbyer qytetarëve të Prizrenit në katër vitet e ardhshme!”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit