14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Zafir Berisha: Isa Mustafa veproi sipas këshillave të Vuçiçit

ZafirBerisha11-14Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën se në rastin e Trepçës ka vepruar sipas këshillave të Kryeministrit të Serbisë Aleksandar Vuçiçit

“Isa vepron sipas këshillave të Vuçiqit, i cili që në mëngjes ka paralajmërur se seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës do te shtyhet…”,shkruan Berisha në Facebook.

“Kjo qeveri me sjelljen e sotme dhe agrrobacionet e saj po tregon se është duke punuar për kthimin e Serbisë në Kosovë. Propozimi i Isës që të shtyhet seanca për ora 14 tregon paaftësin e kësaj qeveri si dhe ligështinë para presionit serbë për TREPÇËN ku tash i ka ra ,,pisman,, për propozimin e vet”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shfajësohet Nijazi Kryeziu

 Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, i akuzuari Nijazi Kryeziu ka thënë se nuk ka qenë përgjegjës që të caktoj vijat ndërtimore të...

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Lajmet e Fundit