19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Zafir Berisha kërkon burgosjen e ‘hajnave’ të Mytaher Haskukës

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha i është kundërpërgjigjur kryetarit të Komunës, Mytaher Haskuka.

Ai e quan Haskukën “mashtrues dhe të pafytyrë”.

Berisha kërkon ‘burgosjen e hajnave’.

“Hajnat në burg! Me ‘Mytën’ nuk mytet korrupsioni”, shkruan Berisha në Facebook

Ky reagim i Berishës ka ardhur pasi që Haskuka në një postim në Facebook e quajti analfabet.

“Mashtruesit dhe të pafytyrët si Myta, për të këqijat që i bëjnë Prizrenit e mundohen të fshihen sipas thinjës “mbrojtja sulmi më i mirë”, është i përshkruar edhe në literaturën islame: Hipokrizia është një sëmundje e brendshme e njeriut, e atij që nuk është i bindur në porositë kuranore dhe në hadithet e Pejgamberit a.s. Njerëzit e tillë janë të sëmurë në shpirt, dyshojnë në besimin e tyre. Ata çrregullojnë marrëdhëniet ndërmjet njerëzve, bëjnë intriga, gënjejnë dhe bëjnë vepra të këqija”!”, shkruan Berisha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit