12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Zafir Berisha nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës

Ish-deputeti i Nismes, Zafir Berisha, nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës në këtë legjislaturë, shkruan Gazeta Insajderi.

Pavarësisht vendimit të PZAP-së për rinumërim të 1400 kutive, Berisha në zgjedhjet e 6 tetorit ka marrë vetëm 3 mijë e 511 vota gjë që ia pamundësojnë sigurimin e ulëses në kuvend.

PZAP sot ka marrë vendim që të largojë nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve votat e votuesve jashtë Kosovës të ardhura nga Serbia.

Më Shumë

Conte shihet duke fluturuar drejt Italisë, këtë javë pritet shkarkimi i tij

Antonio Conte u pa teksa kthehej në Itali me një fluturim të “Ryanair” të hënën dhe raportet në Mbretërinë e Bashkuar sugjerojnë se tekniku...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Lajmet e Fundit