9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Zafir Berisha: Nuk kam menduar për grushtime në Parlament

ZafirBerisha11-14Deputetit të Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha nuk i ka shkuar ndërmend se mund të grushtohet me ndonjërin prej kolegëve në seancën e së enjten. Ai tregon se pas përfundimit të zgjedhjeve, ka menduar vetëm se sit ë nxjerrë në opozitë PDK-në e Hashim Thaçit.

“Personalisht se kam menduar shtyrjen me grushte e karrige. Për mua e rëndësishme është që Hashim Thaçi me shku në opozitë për katër vite, sepse I bënë mirë edhe atij për shëndet”, thotë Berisha për “PrizrenPress”.

Ndërkaq, analistët kanë parashikuar se seance e Parlamentit të Kosovës, të enjten mund të shndërrohet edhe në grushtime ndërmjet deputetëve.

Zafir Berisha thotë se bllokut opozitar i takon që të ulet në mes të Kuvendit.

“Personalisht edhe në ballkon të Kuvendit do të ulesha vetëm që Hasha me shku në opozitë”, thotë Berisha.

Ai shpreson se LDK,AAK dhe Nisma do të arrijnë të krijojnë Qeverinë e re dhe përfundimisht të nxjerrë në opozitë PDK-në e Hashim Thaçit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mediat serbe e quajnë Xhakën “provokatori shqiptar”

Zvicra do të përballet me Bjellorusinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, përballje kjo që UEFA vendosi të luhej në Serbi (për...

N’Golo Kante do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n

Chelsea është gati të mbështesë N’Golo Kante pavarësisht rekordit të tij të dëmtimeve. Detajet përfundimtare ende nuk janë konfirmuar. Por mesfushori francez është i gatshëm...

Lajmet e Fundit