5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Zafir Berisha si “Luta”: Do të ndodhin reagime të mëdha

zafiri ne luftDeputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha e ka mbështetur kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri i cili para pak minutash ka shpërthyer kundër komisionit që ka bërë verifikimin e aplikantëve që kanë tentuar të verifikohen si veteranë të luftës së UÇK-së.

Duke shkruar në profilin e tij në Facebook, Berisha ka thënë: “Reagimi i Lutes eshte fillimi i reagimeve te medha qe priten me ndodhe, me arsye…Z.B”.

Sot është bërë publike lista e plotë e atyre që janë pranuar si veteranë të luftës së UÇK-së për Zonën Operative të Llapit dhe atë te Karadakut. /Indeksonline/

Më Shumë

Çfarë po kurdisin pas kaq vitesh Rozana dhe Noizy?

Dy këngëtarët e hitit “Mr Yesterday”, Noizy dhe Rozana Radi janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së fundmi. Bashkëpunimet e tyre kanë patur...

Nëse mësimdhënësve s`u dalin pagat sot, SBAShK-u mblidhet në mbrëmje

Sindikata e Arsimit është në pritje të ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit. Kryetari i Këshillit Grevist të SBASHK-ut, Reshit Kushaj, tha për Radio Kosovën,...

Lajmet e Fundit