33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Zafiri i thotë ‘Jo’ Thaçit

Zafir berisha 123

(I  freskuar) Zafir Berisha, Kryetar i Bashkimit Demokratik, i ka thënë “jo” ofertës së Hashim Thaçit që ai ta mbështesë kandidatin e PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Ramadan Mujën, në garën e balotazhit, më 1 dhjetor.

Burime të Gazetës Express kanë thënë se Berisha ka mbajtur një takim sot gjatë ditës me Kryetarin e PDK-së, ku përfundimisht është kuptuar se dy subjektet nuk mund të bashkëpunojnë.

“Zafir Berisha i ka thënë qartë, në sy Hashim Thaçit se nuk do ta mbështesë Ramadan Mujën në balotazh”, ka thënë një zyrtar i PDK-së, i pranishëm në takimin Berisha-Thaçi.

Zafiri takohet me Thaçin, Limajn dhe Kryeziun

Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, është takuar sot pasdite me liderin e PDK-së, Hashim Thaçin dhe deputetin e Parlamentit të Kosovës, Fatmir Limajn. Ai në këto momente është duke biseduar edhe me kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun.

Zyrtari për Informim i BD-së, Leart Batusha konfirmoi të gjitha takimet që Zafir Berisha i ka realizuar gjatë ditës. ”Po është e vërtet se u taku me Thaçin. Ka pas takim edhe me Fatmir Limajn. Tash është duke biseduar me Eqrem Kryeziun. Besoj brenda dy ore do t’i poërfundoi të gjitha takimet e parapara”, tha Batusha për “PrizrenPress”.

Berisha në takimin me Thaçin dhe Kryeziun, ka biseduar rreth ofertave për koalicion. Batusha tha se pas përfundimit të takimeve sonte do të mblidhet Kryesia e BD-së për t’u përcaktuar se me cilën parti do të hyjnë në koalicion në balotazh të 1 dhjetorit. “Sonte e kemi mbledhjen e Kryesisë. Çdo gjë besoj se do të përcaktohet në këtë mbledhje”, tha Batusha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

95 vite më parë lindi revolucionari argjentinas Ernesto Che Guevara

Sot 95 vite më parë ka lindur revolucionisti dhe autori argjentinas Ernesto (Che) Guevara,  një figurë mjaft e njohur e shekullit XX-të, shkruan KultPlus. Ernesto...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit