16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Zbulohet arsyeja e vdekjes së atletes amerikane: Komplikime gjatë shtatzënisë

Ish-kampionia e botës në 100 metra, Tori Bowie vdiq nga komplikimet gjatë shtatzënisë, raportojnë mediat amerikane.

Amerikania, e cili fitoi medalje ari, argjendi dhe bronzi në Lojërat e Rios në 2016 dhe u kurorëzua kampione bote një vit më vonë. Ajo vdiq më 3 maj në moshën 32-vjeçare.

Një raport i autopsisë nga Zyra e Ekzaminimit Mjekësor e marrë nga “USA TODAY Sports” tha se Bowie ishte afërsisht tetë muajshe shtatzënë dhe po përjetonte lindje kur vdiq.

Komplikimet e mundshme përfshinin shqetësimin e frymëmarrjes dhe eklampsia, një gjendje e rrallë që mund të shkaktojë kriza.

Ekzaminuesi mjekësor vendosi se vdekja e Bowie ishte “natyrale”.

Agjentja e Bowie, Kimberly Holland tha për “CBS News” se lajmi do t’i jepte fund spekulimeve “të lëndueshme” për shkakun e vdekjes.

“Për fat të keq kaq shumë njerëz, duke përfshirë mediat, po bëjnë spekulime se ajo i bëri diçka vetes, gjë që është shumë e dëmshme”, tha ajo. “Pra, me shpresë, tani duke ditur të vërtetën, do të ketë shumë falje”.

 

Albanian Post

Arrestohen tre person të kërkuar në Prizren

Tre person janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’  Malësi e Re-Prizren...

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

I kërkuar A. A. është arrestuar sot në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Pas arrestimit dhe...

Lajmet e Fundit