-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Zbulohet një pikturë e re e Vincent van Gogh

f1_10vangog1378805774Muzeu i Vincent van Gogh në Amsterdam njoftoi mbi zbulimin e një vepre të re të piktorit.

Vepra “Perëndim dielli në Monmajour” është pikturuar në vitin 1888 dhe konsiderohej e zhdukur. Piktura ishte pjesë përbërëse e një koleksioni privat. Atë e sollën në muze për t’i kryer ekspertizën.

Në shtator piktura “Perëndim dielli në Monmajour” do të ekspozohet në Muzeun e Amsterdamit.

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, vranësirat parashihet të sjellin...

Jose Mourinho shënjestron lojtarin e tij pas barazimit në Europa League

Jose Mourinho ka marrë edhe një herë vëmendjen pasi shpërtheu pas ndeshjes së Roma-s të enjten në mbrëmje, duke akuzuar në veçanti një lojtar. Verdhekuqtë...

Lajmet e Fundit