15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

PDK-ja në Prizren mban fshehtë listën zgjedhore

PDK-dega PrizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, nuk e ka publikuar as sot listën zgjedhore të kandidatëve për Asamblenë Komunale. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha, tha lista zgjedhore do të publikohet pas certifikimit nga KQZ-ja. “Lista do të publikohet pas certifikimit nga KQZ-ja”, tha shkurt Hoxha.

Ndërkaq, burimet e “PrizrenPress-it” brenda PDK-së bëjnë të ditur se lista zgjedhore nuk është publikuar deri më tash për shkak pakënaqësive. Çështja e listës zgjedhore është diskutuar edhe në mbledhjen e djeshme me kryetarët e nëndegëve të PDK-së. Burimet brenda këtij takimi bëjnë të ditur se lideri i PDK-së, Hashim Thaçi ka kritikuar për hartimin me vonesë të listës zgjedhore.

“Thaçi ka kërkuar që të tregohemi të kujdesshëm në menaxhmimin e pakënaqësive eventuale rreth listës”. Bartës i listës zgjedhore të PDK-së në Prizren do të jetë Nijazi Kryeziu, ndërsa numër dy do të jetë Shukri Çuni. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

Lajmet e Fundit