6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Zbulohet tumë ilire në Shpenadi të Prizrenit

Arkeologët thonë se mund të jetë tuma më e madhe në Kosovë Në fshatin Shpenadi te Prizrenit është zbuluara një tumë ilire për të cilën arkeologët thonë se i takon periudhës se bronzit.

 

Bazuar në matjet dhe gjetjet e para, tuma cilësohet si ndër më të mëdhatë të gjetura ndonjëherë në territorin e Kosovës./21Media

Më Shumë

Stresi ironizon me ish-banorët e BBVK

Stresi ka nisur koncertet e para pasi doli fitues nga Big Brother VIP Kosova.Reperi së fundmi performoi në një klub nate në Tiranë ku...

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Lajmet e Fundit