16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Zgjerohet PDK-ja në Has

PDK ne ujzPartia Demokratike në Has ka themeluar edhe një nëndegë në fshatin Ujz.Kryetari i Degës së PDK-së në Has, Ramadan Hoti tha se pas Ujzit, ky subjekt politik do t’i themelojë edhe tri nëndegë të tjera në këtë rajon.

“Kërkesat e mëdha që kemi ditëve te fundit për themelimin e nëndegëve të reja nga qytetarët e Hasit dhe antarësimin e shumë antarëve të ri në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) na bënri që të themelojmë nëndegën në fshatin Ujzë dhe jemi në përfundimin e pregaditjeve finale për themelimin edhe të tri nëndegëve të reja në regjionin e Hasit”, tha Hoti.

“Të gjithë ne si degë u munduam shumë së pari në familje pastaj në shoqëri dhe kështu më gjerë ti tregojmë vlerat dhe mundësitë që na u dhanë tash nga PDK-ja të cilat nuk na u është dhënë asnjëherë. Këto ishin arsye kyqe që të kërkojmë besimin tuaj gjë që më bën të ndihem i sigurtë që vetëm falë punës të sinqertë na u dha besimi nga populli që të vazhdojme t’i udhëheqim drejt një vendi Europian”

“Besoj që punës sonë të sinqertë po i shpërblehet mundi në mënyrat më të mira. Nuk po them që tani do të ndalemi të punojmë në ato mënyra që kemi qenë deri tash por ju them në mënyrën më të sinqertë në emër timin dhe të gjithe degës që do të punojmë edhe më fuqishëm vetëm e vetëm që juve të ju shpërblehet ky besim dhe të ju tregohet që besimi juaj sdo të bie kurrë poshtë”.

“Ftojmë të gjithë popullin hasjanë dhe më gjerë t’i bashkohen radhëve të gjata të Partisë Demokratike të Kosovës, sepse PDK-ja është parti e vlerave dhe ka vizion të qartë për zhvillimin e vendit”, tha Hoti./PrizrenPress.com/

 

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime dhe mbeten pothuaj konstante...

22 vjeçari në Dragash humb jetën nga vetaksidenti

Një vetaksiedent ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Dragash ku ka humbur jetën një 22-vjeçar. Këtë e konfirmoi, Vesel Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin...

Lajmet e Fundit