23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Zhuri dhe Dragashi pa rrymë si pasojë e prishjes në largpërçues

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike ka bërë të ditur se një numër i caktuar i konsumatorëve në Zhur dhe Dragash kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e një prishjeje në një largpërçues.

Ekipet e KEDS-it aktualisht ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë intensivisht deri në kthimin me furnizim të rregullt me energji elektrike, njofton Klan Kosova.

“Informojmë konsumatorët tanë se NS 35/10 KV Zhuri dhe NS 35/10 KV Dragashi janë jashtë funksionit si pasojë e prishjes në Largpërçuesin 35kV”.

“KEDS kërkon mirëkuptim te konsumatorë tanë të afektuar nga kjo prishje dhe i siguron se në një afat sa më optimal kjo prishje do të rregullohet”.

Më Shumë

Ballkani eliminohet nga Liga e Kampionëve

Ballkani është eleminuar në turin e parë kualifikues të Champions League, pasi u mund nga Santa Colomën. Të besuarit e Ilir Dajës pasi fituan...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit