16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Zyrtare: Barcelona shkarkon trajnerin

Presidenti i ekipit të Barcelonës Josep Maria Bartomeo tashmë ka bërë zyrtare shkarkimin e trajnerit Quique Setien.

Ky vendim vjen pas humbjes me Bayern Munich me rezultatin e thellë 8-2 por edhe mbyllja e sezonin pas asnjë trofe.

Setien u emërua trajner i Barçës në janar të këtij viti dhe plot pas 7 muajsh dështoi si trajner duke e humbur garën për titull në La Liga edhe pse gjendej disa pikë përpara skuadrës rivale të Real Madrit.

Ndërsa emrat që janë diskutuar për zëvëndësimin e tij janë Ronald Koeman dhe Mauricio Pochettino.

Bordi do të mblidhet sot për të diskutuar vendime të mëdha për klubin.

Më Shumë

Kurti: Me 14 qershor mbahet mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë në Gjakovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së Qeverisë ka bërë të ditur se me 14 qershor do të jetë mbledhja e përbashkët mes...

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Lajmet e Fundit