26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

ZYRTARE: Vendoset data, zbulohet kampionati që rinis në Europë

Futbolli po rikthehet gradualisht edhe në Europë, edhe pse federatat dhe ligat janë të detyruara të vendosin që ndeshjet të luhen me dyer të mbyllura.

Zyrtarisht është njoftuar se në Poloni kampionati do të nisë më 29 maj, ndërkohë që do të ketë masa rigoroze. Lojtarët dhe stafet e klubeve, 50 persona nga çdo klub, do të përgatiten duke ndjekur procedurat e dhëna nga autoritetet.

14 ditë para nisjes së kampionatit ata do të izolohen dhe do të vëzhgohen nga mjekët, për të parë gjendjen e tyre shëndetësore, në mënyrë që të mos rrezikohet përhapja e COVID-19 te futbollistët dhe stafet.

Më Shumë

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

120 të vdekur dhe 850 të plagosur në Indi, pas një përplasjeje mes dy trenave

Më shumë se 120 persona kanë mbetur të vdekur dhe 850 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje mes dy trenave në shtetin lindor...

Lajmet e Fundit