23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

1 mijë e 569 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

1 mijë e 569 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 16 aksidente me të lënduar dhe 22 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orëshin e fundit janë arrestuar 25 persona  dhe 15 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Në Prizren, sot mbahet ceremonia e diplomimit të deminierëve të kursit të parë me kontingjentin ukrainas

Sot, në kazermën e FSK-së “Lidhja e Prizrenit”, në Prizren, do të mbahet ceremonia e diplomimit të deminierëve të kursit të parë me kontingjentin...

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Kjo e shtunë ka nisur me një fluks automjetesh në pikën kufitare të Morinës. Shumë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë nga Kosova drejtë Shqipërisë, duke...

Lajmet e Fundit