23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

10 studentë lëndohen nga përmbysja e autobusit në Kagoshima të Japonisë

10 studentë kanë mbetur të lënduar në Kagoshima të Japonisë, pasi një autobus që transportonte 30 anëtarë të një klubi futbolli të shkollës së mesme u përmbysë të shtunën.

Ata janë dërguar në spital për trajtim, teksa besohet se nuk janë në rrezik për jetë, sipas policisë.

Shoferi i autobusit bëri një thirrje urgjente rreth orës 8:30 të mëngjesit pasi incidenti ndodhi në një rrugë malore në qytetin e Kagoshima.

Policia dyshon se në aksident nuk janë përfshirë automjete të tjera.

Autobusi po transportonte ekipin e futbollit të shkollës së mesme Kokubu për në Hioki, ku ata ishin planifikuar të kishin një ndeshje miqësore, thanë burimet.

Raporti i UEFA: Shqipëria, një nga ligat që shkarkon trajnerët më shpesh

Në një raport të ri të publikuar nga UEFA, Abissnet Superiore e Shqipërisë rezulton të jetë një nga ligat me nivelin më të lartë...

Cilat janë dallimet dhe çka i bashkon UDB-në dhe Gjykatën Speciale

Shkuan: Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA, i ikur në një lokacion ilegal nga frika nga EULESH -i Gjërat që i bashkojnë: UDB-ja dhe udbashët në...

Lajmet e Fundit