16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

102 subjekte politike aplikuan për certifikim

Afishet e partive102 subjekte politike, 18 prej tyre serbe, aplikuan për certifikim në KQZ që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 3 nëntorit. Disa nga partitë aplikuan krejt në orët e vona.

Ndër to është edhe Lista e Përbashkët Serbe. Zyra për regjistrimin e partive politike ka 15 ditë afat për kontrollimin e dokumentacionit, ndërsa më 19 shtator, hedhet shorti për renditjen e subjekteve në fletëvotim.

Më Shumë

Mësimdhënësi i zhgënjyer nga Prizreni: Asnjë cent s’e kam në llogari, këstin e kredisë 150 €

Beqir Letaj, mësimdhënës nga Prizreni i cili ka qenë përkrahës dhe votues i Lëvizjes Vetëvendosje po ndjehet shumë i zhgënjyer me veprimet e fundit...

Mbrojtja në rigjykimin ndaj Nijazi Kryeziut: Provat janë marrë në mënyrë të kundërligjshme

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, mbrojtësi i të akuzuarit Nijazi Kryeziu, avokat Kujtim Kërveshi ka thënë se ekspertiza financiare e prokurorisë e...

Lajmet e Fundit