13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Ronaldo thyen rekordin e Peles, i premton besnikëri Juventusit

Me tregolëshin kundër Cagliarit, Cristiano Ronaldo theu rekordin e Peles, atë me 767 gola në karrierë ku përfshiheshin edhe finalizimet me San Paulo State, skuadra ushtarake braziliane.

CR7 vendos një rekord të ri, në kuotën e 770 gola duke u shndërruar në golashënuesin më të mirë në histori. Me një status të gjatë në profilin e tij në “Instagram”, ylli portugez ngre në qiell figurën e Peles ndërsa nuk harron të falënderojë të gjithë ata që kanë kontribuar në këtë rekord unik.

Për herë të parë pas eliminimit nga Porto në Ligën e Kampionëve, Ronaldo ka thyer heshtjen duke i premtuar besnikëri Juves: “E ardhmja është nesër dhe ka ende shumë për të fituar me Juventus dhe Portugalinë”. Edhe drejtori sportiv i “Zonjës së Vjetër”, Fabio Paratici theksoi se Ronaldo përfaqëson të tashmen dhe të ardhmen e Juves.

May be an image of 2 people and text that says "NEW H TORY TO AP AR AR OW S History of Football"

Më Shumë

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë...

Lajmet e Fundit