13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

15 milionë euro për diplomacinë e skandaleve

Diplomatet kosovarePërfaqësuesit diplomatikë të Kosovës jo vetëm dështuan që gjatë vitit 2013 t’ia përmirësojnë imazhin vendit në arenën ndërkombëtare, mirëpo disa diplomatë me veprimet e tyre e rrënuan edhe më shumë një imazh të tillë.
Misionet diplomatike të Kosovës po ashtu u shndërruan në “çerdhe” për punësimin e familjarëve dhe militantëve partiakë, duke e anashkaluar kështu dërgimin e personave më kompetentë në Ambasada, shkruan “Zëri”.

Madje shumë prej diplomatëve kosovarë u dërguan në vendet e ndryshme të BE-së pa qenë në gjendje të komunikojnë në gjuhën angleze.

Për të gjitha misionet diplomatike të Kosovës, nga buxheti i Kosovës për çdo vit ndahen nga 15 milionë euro.

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar ditë më parë gjatë një interviste për gazetën “Zëri” se Republika e Kosovës në dy-tri vitet e fundit ka pasur përmirësim të imazhit në botë.

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Lajmet e Fundit