7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

17 vjeçari kapet me narkotikë në Prizren

Konsumimi i drogës është një dukuri që po lulëzon në të gjitha qytetet dhe po prek në veçanti të rinjtë, duke e dëmtuar shëndetin e tyre.

Një rast i tillë është zbuluar edhe mbrëmë në rrugën “Tahir Sinani” në Prizren, ku gjatë patrullimit në një pikë kontrolli, Policia ka ndaluar një veturë, nën dyshimet për gjësende të kundërligjshme.

Sinjali mëson se gjatë kontrollimit të veturës, te një pasagjer, i moshës së mitur, zyrtarët policorë kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi të substancës narkotike, të dyshuar marihuanë.

Bëhet fjalë për një 17-vjeçar, i cili pasi u kap me narkotikë dhe është shoqëruar në stacionin policor në Prizren, ku është intervistuar nga hetuesit policorë për veprën për të cilën ngarkohet.

Prokurori  ka nisur hetimet për veprën ‘Posedim i paautorizuar i substancave narkotike psikotrope ose analoge”.

Më Shumë

Bashkëjetoi me të miturën/ Arrestohet një person në Rahovec

Një burrë është arrestuar në Rahovec pasi që i njëjti ka bashkëjetuar me një të mitur. Policia njofton përmes raportit se me vendim të prokurorit...

Të shtunën në Kosovë ndodhën 43 aksidente trafiku, 18 prej tyre ishin me persona të lënduar

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku.   Policia në raportin e saj 24-orësh njofton se 18 prej aksidenteve ishin me persona...

Lajmet e Fundit