3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

23-vjeçari shqiptar u vra për 500 euro

7da89f170c54782b8004522a0fa4cc6cDy ditë pas vrasjes së 23-vjeçarit shqiptar Novi Kaçorri, policia italiane ka zbardhur detaje të krimit të rëndë të ndodhur në qytetin e Bronit, provincë e Pavias.

Sipas medieve italiane, Kaçorri është vrarë mbrëmjen e së premtes nga shqiptari tjetër, Sokol Miza, 30 vjeç, i martuar dhe me dy fëmijë të mitur, i cili banonte në të njëjtin pallat me viktimën e tij.

Mësohet se 23 vjeçari Kaçorri ka shkuar në apartamentin e Mizës, së bashku me kunatin e tij, për të sqaruar një debat që kishte lindur për 500 euro. Deri pak ditë më parë, Sokoli kishte strehuar kunatin e Kaçorrit, që ishte në arrest shtëpie, dhe pretendonte një shumë prej 500 eurosh.

Pikërisht ky ka qenë motivi i konfliktit mes palëve që përfundoi në mënyrë tragjike për të riun Kaçorri. Sokoli dhe Novi kanë nisur të përleshen në shkallët e pallatit ku banonin, në qendër të Bronit, dhe gjatë sherrit, Miza e ka goditur disa herë me thikë 23-vjeçarin.

I plagosuri është dërguar nga e fejuara e tij në urgjencën e spitalit të Stradellës, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Ndërkohë Miza është larguar menjëherë me automjetin e tij “Opel Tigra” dhe megjithë kërkimet e policisë, nuk është bërë ende i mundur arrestimi i tij, ëmadje në kërkime është përfshirë edhe Interpoli.

Në momentin kur karabinierët kanë shkuar në pallat kanë gjetur gruan e Mizës duke larë gjakun nga shkallët e pallatit. Në shpjegimin e dhënë për karabinierët ajo ka deklaruar se po e hiqte gjakun që të mos trembeshin fëmijët.

Mediat italiane raportojnë se autori i krimit, Sokol Miza, nuk ishte një emër i panjohur për karabinierët, pasi vetëm pak ditë më parë emri i tij kishte dalë gjatë hetimeve që po kryhen për zbardhjen e një vjedhjeje të ndodhur në një lokal në Broni.

Mësohet se si viktima ashtu edhe autori i krimit, ishin emigrantë të rregullt në Itali.

/Shekulli Online/ E.L.

Më Shumë

Vdekjet nga shurupet e kollës, OBSH: Masa të menjëhershme për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për të mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas vdekjeve...

Sulmuesi që po shkëlqen me Napolin kërcënon Romën

Nëse Napoli është realiteti më i bukur italian, por mbase edhe europian këtë sezon, atëherë ai përfaqësohet nën emrin e një bomberi, që gjithashtu...

Lajmet e Fundit