2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

269 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, janë testuar 4 mijë e 492 persona, 269 prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv .

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë këtij intervali kohor nuk është regjistruar asnjë vdekje, si pasojë e infektimit me koronavirus.

Ndërkaq, nga kjo ministri bëjnë të ditur se janë shëruar 25 pacientë të cilët kanë qenë të prekur me këtë virus.

Aktualisht, numri i rasteve aktive ka arritur në 1 mijë e 903

Më Shumë

Haxhiu për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët është zhvlerësuar për...

Kurti: Më ftuan për të bërë marrëveshje para marsit 2023, për atë shkova në Bruksel – nuk është hera e parë që kemi mospajtime...

Kryeministri Albin Kurti ka folur për raportet e tij me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, ku ka thënë se nuk është hera...

Lajmet e Fundit