21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

27 raste aktive me COVID-19 në Malishevë, sot u shëruan tre persona

27 persona vazhdojnë të jenë aktiv me koronavirus në Komunën e Malishevës. Kështu kanë njoftuar zyrtarët, derisa tre persona janë shëruar sot.

“Personat e shëruar vijnë nga këto vendbanime: 1 Kijevë, 1 Ngucat dhe 1 Carrallukë”, thuhet në njoftimin e Komunës.

Në Malishevë deri më tani janë konfirmuar 117 raste, prej tyre 84 janë shëruar derisa gjashtë qytetarë kanë humbur jetën.

Njoftimi i plotë i Komunës:

Tre persona nga Komuna e Malishevës janë shëruar përfundimisht, duke e quar numrin në 84 persona të shëruar, nga gjithsejtë 117 të prekur. Kjo është konfirmuar në komunikimin zyrtar me Institutin Rajonal të Shëndetësisë Publike në Prizren.

Personat e shëruar vijnë nga këto vendbanime: 1 Kijevë, 1 Ngucat dhe 1 Carrallukë.

Gjendja e përgjithshme me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: nga 117 të prekur, 84 janë shëruar, 27 persona vazhdojnë të jenë aktiv dhe 6 persona kanë ndërruar jetë.

Raste aktive me COVID-19 janë 27 persona sipas këtyre vendbanimeve: Bubavec dhe Kijevë nga 4 raste, Malishevë dhe Balincë nga 3 raste, Ngucat dhe Llazicë nga 2 raste dhe nga 1 rast janë në Damanek, Drenoc, Lladrovc, Carrallukë, Astrazup, Maxharrë, Gurishtë, Banjë dhe Shkozë.

Më Shumë

Në cilin qytet zviceran do të mbahet Eurovision2025?

Eurovizioni i vitit të ardhshëm do të zhvillohet në qytetin e Bazelit ose Gjenevës, njoftoi Korporata Zvicerane e Transmetimeve. ”Qytetet Zyrih dhe Bernë nuk janë...

Ndërprerje të ujit të pijshëm në disa fshatra të Prizrenit, shkak dëmtimi i gypit

Kompania "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka njoftuar konsumatorët se për shkak të dëmtimit të gypit cili e furnizon stacionin e pompave "SOZI" nga persona...

Lajmet e Fundit