25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

“30 vjet në shërbim të kombit”, promovohet në Bruksel

asfaMonografia “30 vjet në shërbim të kombit”, nga Shoqata Humanitare “Medvegja” promovohet në Bruksel këtë të shtunë me 7 dhjetor.

Medvegja ka realizuar këtë monografi në bashkëpunim me disa veprimtarë të çështjes kombëtare.

Promovimi bëhet në sallen “Club House”, në adresen Rue biplan 75, 1130 Bruksel. /Kosovapress/

Më Shumë

Tragjedia në Mal të Zi, humbën jetën 11 persona – MPB jep informacione të reja

Ministri i Punëve të Brendshme të Malit të Zi, Filip Axhiq tha se e gjithë udhëheqja e Drejtorisë së Policisë aktualisht ndodhet në Cetinje...

Edhe sot, reshje dhe vranësira në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, ndërsa...

Lajmet e Fundit