11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Digjet lokali për servisim të pajisjeve elektronike në Prizren, dëmi rreth 10 mijë euro

Të premten, në orët e pasdites, në rrugën “Njazi Alishani” të Prizreni, një lokal për servisimin e pajisjeve elëktronike është përfshirë nga zjarri.

Siç mëson Sinjali, sipas dyshimeve të para shkaktar mund të jetë energjia elektrike dhe se për momentin nuk janë ngritur dyshimet për zjarrvënie të qëllimshme.

Rasti është denoncuar në polici nga pronari i lokalit, i cili ka njoftuar se dëmi i shkaktuar është rreth 10 mijë euro, pasi i janë djegur të gjitha pajisjet qe i ka pasur në pjesën e lokalit që u dogj.

 

 

Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, me ç’rast zjarri është shuar dhe fatmirësisht nuk ka pasur pasoja në njerëz.

Hetimet për t’i zbuluar shkaqet kanë nisur dhe me urdhër të Prokurorit është iniciuar rasti si ‘Zjarrvënie’.

Më Shumë

Babait

Qazim Thaçi Im at plotë katër dekada Maste  dashurinë e At-dheut Në ‘’Berlina Plac nr 32.‘ të Hamburgut Duke numëruar kallot e duarve Me dashurinë e fëmijëve në Landovicë Im...

Koalicioni LVV – AAK, valë – valë, veç sa s’ka dalë

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Bisedimet e koalicionit Zajebnicë për Asociacion: Albin Kurtit nuk po ia do ta nënshkruaj Marrëveshjen për Normalizim të marëdhënieve me...

Lajmet e Fundit