14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rrebeshe shiu e rrufe, ky është moti për sot

Të dielën pritet të depërtojnë masa më të freskëta ajrore, duke sjellë destabilizim të motit.

Nën këto kushte, moti parashikohet me diell dhe vranësira, të cilat gjatë orëve të pasdites pritet të marrin karakter zhvillimi dhe të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu e shkarkesa rrufesh.

 

Rrebeshe shiu e rrufe, ky është moti për sot

Lajme

Gazeta Express

07/08/2022 7:03

Të dielën pritet të depërtojnë masa më të freskëta ajrore, duke sjellë destabilizim të motit.

Nën këto kushte, moti parashikohet me diell dhe vranësira, të cilat gjatë orëve të pasdites pritet të marrin karakter zhvillimi dhe të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu e shkarkesa rrufesh.

Nga java e ardhshme pritet paqëndrueshmëri më e madhe në kushtet e motit, duke u karakterizuar me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe priten rrebeshe lokale shiu, shkarkesa rrufesh e breshër.

Njëkohësisht edhe temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme, sidomos nga dita e Martë, duke bërë që maksimalet në pjesën dërrmuese të vendit të jenë për disa gradë nën vlerën 30°C.

Reshjet do të jenë të karakterit lokal, megjithatë gjasat për reshje janë pothuajse në gjithë javën, me shpresë që të gjitha zonat do të përfitojnë nga këto të reshura në njërën prej ditëve.

Për më shumë detaje ju lutem t’i ndiqni informatat tona të përditshme në platformën më të saktë meteorologjike në Kosovë. /MeteoKosova/

Më Shumë

Gruaja e drejtorit të Arsimit në Dragash emërohet në komisionin për pranimin e punëtorëve komunal

Partia Demokratike e Kosovës- Dega në Dragash, po e akuzon drejtorin e Arsimit, Selim Kryeziu se ka ndikuar që gruaja e tij, Luljeta Kryeziu...

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

Lajmet e Fundit