16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

778 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 778 raste.

Deri tani janë shënuar 271,680 raste me këtë virus, janë shëruar 267,708 raste, si dhe kanë vdekur 3,198.

Më Shumë

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Prizrenasja që ishte shpallur e zhdukur bashkëjeton me një person në Gjakovë

Është gjetur një femër, e cila më 22 shator 2022, në Stacionin Policor Prizren, nga familjarët e saj është raportuar e zhdukur. Policia ka njoftuar...

Lajmet e Fundit