6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

“Është sezoni vjeshtor i serialit “Zafa”, Berisha flet për aktakuzën ndaj tij dhe thotë se rasti ishte keqkuptim me një polic

Zafir Berisha, ish-deputet i Nismës Socialdemokrate, thotë se akuza ndaj tij është një keqkuptim që kishte ndodhur mes tij dhe një zyrtari policor.

I kontaktuar nga “Betimi për Drejtësi”, Berisha  ka thënë se  ky rast po shfrytëzohet sipas tij, nga trushpëlarët dhe hienat e rrjeteve sociale.

“Në këtë episod behet fjalë për një keqkuptim me një polic, Po tash është sezoni vjeshtor i serialit “Zafa” sezoni pranveror kishte 3 episode, tash në sezonin vjeshtor ky është episodi i serialit, serial ky që shfrytëzohet si “ushqim” për trushpëlarët dhe hienat e rrjeteve sociale”, u përgjigj  Berisha me ironi

Ndryshe, Prokuroria Themelore në Prizren, më 24 tetor 2022 ka ngritur aktakuzë ndaj Berishës për veprën penale “sulmi ndaj personit zyrtar”.

Lajmi u bë i ditur përmes një komunikate për medie nga Prokuroria Themelore në Prizren.

Më Shumë

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Ndërron jetë një person në Korishë të Prizrenit, policia nis hetimet

Një person ka ndërruar jetë në fshatin Korishë të Prizrenit. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:45. Sipas raportit të policisë, thuhet se pas përkeqësimit...

Lajmet e Fundit