6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Sulmi i inspektorëve në Prizren/ Qytetari u revoltua pasi që nuk e mori raportin në gjuhën turke

Dy  inspektorë të Komunës së Prizrenit, janë sulmuar dje nga një qytetar I  nacionalitetit turk.

Inspektorët kishin dalë në vendin e ngjarjes për shkak të disa problemeve me ujë apo kanalizim dhe aty janë ballafaquar me të dyshuarin.

Motivi që shtyu të dyshuarin të bëjë këtë veprim, dyshohet të jetë raporti i lëshuar nga inspektorët, të cilin kërkoi që ta ketë në gjuhën e tij amtare dhe jo në gjuhë shqipe.

I moshuari i revoltuar dyshohet se ka sulmuar viktimat, me ç’rast është nevojitur intervenimi i organeve të rendit.

Policia ka arritur që ta arrestojë 71-vjeçarin, i cili më pas u shoqërua në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, ndaj tij është iniciuar rasti për veprën ‘Sulm ndaj personit zyrtar’.Gazeta Sinjali.

Më Shumë

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Lajmet e Fundit