10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Djali rrah me grushte babain 81 vjeçar në Suharekë

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre.

Një rast i rëndë ka ndodhur para dy ditësh në Sopijë të Suharekës, por është denoncuar tek sot në Polici, raportoj Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për një 49-vjeçar, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht babain e tij 81-vjeçar, duke e rrahur me grushte, pas një zënke mes tyre.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur të shtunën në shtëpinë e tyre, kur babai i të dyshuarit, i cili ka probleme me dëgjimin, u ballafaqua me dhunën e ushtruar nga i biri, çka e detyroi të kërkojë ndihmë nga Policia.

 

 

Me t’u denoncuar rasti, Policia ka intervenuar duke e arrestaur të dyshuarin, i cili më pas është intervistuar dhe është përballur me pretendimet e babait të tij për dhunën e ushtruar.

Me urdhër të prokurorit të Shtetit, ndaj të njëjtit është iniciuar rasti për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

Më Shumë

E rrahu vëllanë për pronë, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar të premten rreth orës 13 në Prizren, pasi dyshohet se e ka rrahur vëllanë e vet pas një mosmarrëveshjeje në...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Moti për sot

Lajmet e Fundit