5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Temperaturat deri në minus 4 gradë, parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mot i ngjashëm si javën e kaluar me lëvizje të lehta të temperaturave parashihet të na shoqërojë gjatë këtyre ditëve.

Vranësira më të fokusuara dhe më të shpeshta do të shtrihen përgjatë relievit malor. Mëngjeset do të jenë relativisht të ftohta dhe me ngrica të lehta, gjithashtu do të ketë kushte që në orët e para të paraqitet mjegulla si dukuri meteorologjike.

 

 

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.”, njofton IHMK.

image 77
image 77

Më Shumë

Zidane mund të kthehet në Real Madrid në të ardhmen

Legjenda franceze e futbollit, Zinedine Zidane, mund të kthehet sërish në Real Madrid. Sipas The Athletic, ai është favorit për ta marrë drejtimin e klubit...

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

Lajmet e Fundit