-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Mot me diell dhe vranësira kalimtare të dielën në Kosovë

Të dielën pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Ish-lojtari i Chelsea-t mbetet i bllokuar nga rrënojat pas tërmetit në Turqi

Ish-ylli i Chelsea-t dhe Newcastle, Christian Atsu, thuhet se është i bllokuar nën rrënoja pas tërmetit të fundit që e goditi Turqinë. Reprezentuesi ganez luan...

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Lajmet e Fundit