-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë.

Portugezi u largua nga Manchester United në nëntor, gjersa aktualisht është duke luajtur për Al-Nassr në Arabinë Saudite.

Reklama

Ronaldo është bërë personi i parë që ka arritur 500 milionë ndjekës në Instagram, duke e bërë atë personin më të njohur në botë.

Foto: Screenshot/Instagram

Megjithatë një studim nga Livefootballtickets.com zbulon se ylli i futbollit fiton shumë edhe nga ndjekësit falsë.

Dhe kjo do të thotë se ai po fiton 450 mijë euro prej tyre, një shumë mjaft tërheqëse.

Dalin detajet e para se si Ronaldo i dha fund bashkëpunimit me agjentin Mendes

Cristiano prej disa kohësh është personi më i ndjekur në Instagram.

Në shtator 2021, Instagrami i tij u bë llogaria më e ndjekur pasi arriti 237 milionë të tillë.

Reklama

Lionel Messi ndërkaq qëndron në vendin e dytë me 376 milionë ndjekës. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

 

Më Shumë

Drogë me vlerë gjysmë miliardë dollarë është kapur “duke notuar” në Oqeanin Paqësor – sasia ndër më të mëdhatë në historinë e Zelandës së...

Më shumë se 3 ton kokainë me vlerë rreth 453 milionë dollarë amerikanë janë kapur duke “notuar” në Oqeanin Paqësor si pjesë e një...

Tri vjet nga vdekja e këngëtares Nexhmije Pagarusha

Sot mbushen tri vjet nga shkuarja në amshim e këngëtares Nexhmie Pagarusha, e njohur si Bilbili i Kosovës. E lindur në maj 1933 në Malishevë,...

Lajmet e Fundit