13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Votohet rekomandimi i VV-së në Prizren për faljen e 100 eurove të tatimit në pronë

Në Kuvendin e Komunës së Prizrenit është mbajtur seanca e jashtëzakonshme e iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

E në këtë seancë, me votë unanime është votuar rekomandimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren për Ministrinë e Financave për faljen e 100 eurove të tatimit në pronë, njofton Klankosova.tv.

Ndërkaq, pikë e dytë e propozimit të këshilltarëve të Prizrenit ishte që të rishikohet plotësim ndryshimi i Ligjit për Tatim si kërkesë e PDK-së dhe partive tjera në Kuvend.

Më Shumë

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Qelaj e dorëzon raportin në Kuvend e Kosovës

Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232 faqesh të...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit