9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Bayerni kërkon ta transferojë Cancelon për më pak se 70 milionë euro

Bayern Munich i ka treguar tashmë Manchester Cityt se ata nuk planifikojnë të aktivizojnë opsionin prej 70 milionë euro për të nënshkruar mbrojtësin e krahut Joao Cancelo, por pritet tw kwrkojnw qw ta ulin çmimin.

Cancelo kërkoi të largohej nga City në janar pasi nuk ishte i favorizuar nga trajneri Pep Guardiola dhe përfundoi duke iu bashkuar Bayernit në një huazim gjashtëmujorë, i cili përfshin një opsion për ta blerë në fund të sezonit, transmeton Klankosova.tv.

Drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic, ka pranuar publikisht se është ‘e vështirë të imagjinohet’ shkaktimi i klauzolës së tyre të blerjes prej 70 milionë euro, por burimet kanë konfirmuar për 90min se skuadra e Bundesligës po kërkon të negociojë vetë një zbritje.

Tashmë janë zhvilluar bisedime mes Bayernit dhe Cityt për një shifër më të ulët dhe besohet se skuadra e Premier League mund të ulë paksa çmimin e kërkuar, me një mundësi më afër 60 milionë euro.

Ndërsa bisedimet mes dy palëve janë duke vazhduar, 90min kupton se City është vënë në dijeni për interesimin për Cancelos nga diku tjetër.

Real Madridi tregoi interes për portugezin kur u bë e qartë se ai do të largohej nga City, ndërsa rivalët e Premierligës, Chelsea po monitorojnë gjithashtu situatën teksa konsiderojnë një ndryshim në krahun e majtë.

Blutë nuk janë bindur nga nënshkrimi i verës, Marc Cucurella dhe madje mund ta ofrojnë edhe Ben Chilwell, i cili mendohet të jetë me interes për Cityn, nëse do të bëhej oferta e duhur.

Megjithatë, burimet kanë konfirmuar se preferenca e Cancelos është të qëndrojë me Bayern përtej sezonit aktual. 28-vjeçari tashmë ka impresionuar në Bavari, duke bërë dy asistime në tre paraqitjet e tij të para.

Dëshira e Cancelos për të qëndruar me Bayernin është e ndërsjellë, por e gjitha do të varet nga paratë.

Klubi bavarez ka shpenzuar më shumë se 70 milionë euro vetëm dy herë në historinë, me Lucas Hernandez dhe Matthijs de Ligt që komandonin tarifa prej 80 milionë eurosh kur u bashkuan nga Atletico Madrid dhe Juventus respektivisht.

Negociatat pritet të vazhdojnë, me Cancelo aktualisht i lumtur të injorojë alternativat për t’i dhënë Bayernit mundësinë për të arritur një marrëveshje.

Më Shumë

Prizren/ Një muaj paraburgim burrit që mashtroi me vizë dhe i mori jashtëligjshëm 17.000 euro

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit H.H., që po dyshohet se ka kryer veprat penale mashtrim dhe kanosje. Sipas...

Roberto: Do ta mirëprisnim Messi-n me krahë hapur

Mesfushori i Barcelonës, Sergi Roberto, nuk mund ta kuptojë pse tifozët e PSG-së do ta sulmonin Lionel Messin. Messi, 35 vjeç, u sha nga tifozët...

Lajmet e Fundit