Robin Krasniqi është gati të rikthehet në ring, dhe sonte do të përballet me Timur Nikarkhoev.

Dje (e premte) u realizuan matjet zyrtare, kur boksieri shqiptar peshoi në 79.3 kilogramë, ndërsa rivali i tij është në 80.5 kilogramë.

Duli i Robin Krasniqit me belgun do të zhvillohet në Audi Dome të Munichut, ndërsa pritet të fillojë në ora 21:00.

 

Para këtij dueli, në ring do të ngjitet edhe Shefat Isufit, ku do të garojë për titullin WBF në kategorinë gjysmë të rëndë.

Boksierin tjetër shqiptar, Musa Avdimetaj, apo siç njihet me emrin James Kraft, do të garojë për titullin WBC Internacional.