9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Disiplinor i FFK-së e gjobit Ballkanin dhe zyrtarët e saj

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka ndëshkuar me gjoba KF Ballkani dhe zyrtarët e saj për shkak të lëshimeve në organizmin e ndeshjes Ballkani – Dukagjini, si dhe sjelljeve josportive dhe kërcënimeve ndaj gjyqtarëve të ndeshjes.

 

Klubi portokallezi është gjobitur me 1500 euro, derisa kryetari i këtij klubi, Arsim Kabashi, me 1000 euro. Gjobave nuk i kanë shpëtuar as trajneri Ilir Daja dhe drejtori sportiv, të cilët janë dënuar me 1000 euro, respektivisht me 300 euro gjobë. Ndërkohë, gjobës nuk i ka shpëtuar as ndihmësmenaxheri i këtij klubi, Idriz Hajrizi u ndëshkua me 500 euro.

Më Shumë

I dha fund marrëdhënies me Kristin, Keisi komenton raportin me djalin e aktorit: Nuk kishim kimi!

Të shumta kanë qenë aludimet për ndarjen e menjëhershme të tyre. Disa mendojnë se shkaku ishte Sabiani, disa të tjerë thonë se ata nuk...

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Lajmet e Fundit