4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Elita vazhdon sot me dy ndeshje, kryederbi Prishtina-Ballkani

Elita e futbollit kosovar vazhdon sot pasdite me dy ndeshjet e mbetura të javës së 23-të.

Padyshim se kryendeshja luhet në Lipjan, ndërmjet Prishtinës dhe Ballkanit, duel ky tejet i rëndësishëm për të dy skuadrat.

Kampionët në fuqi të Kosovës, në Lipjan udhëtojnë për pikët maksimale në mënyrë që të mos rrezikojnë kreun e tabelës, derisa kryeqytetasit po ‘luftojnë’ për të siguruar një vend që çon në kupat evropiane.

Përballje tejet e rëndësishme do të luhet edhe në ‘Riza Lushta’, ku Trepça ’89 i bën ‘konak’ Malishevës, skuadra këto që ndodhen në zonën e rrezikshme.

Të dy ndeshjet transmetohen drejtpërdrejt në Radio Kosova.

Superliga /Java e 23-të

Sot takohen:

Prishtina-Ballkani

Trepça ’89-Malisheva

Ndeshjet fillojnë në orën 13:00.rtk

Më Shumë

Gjermania dërgon tanke Leopard në Ukrainë

Ngarkesa e parë e tankeve Leopard 2 nga Gjermania është dërguar në Ukrainë, tha ministria gjermane e Mbrojtjes. 18 tanke luftarake kryesore të fundit u...

Një person në Prizren rrah ish të dashurën

Një vajzë në fshatin Lubizhdë e Prizrenit ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga ish i dashuri i saj. Policia njofton se rasti...

Lajmet e Fundit