23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Elita vazhdon sot me dy ndeshje, kryederbi Prishtina-Ballkani

Elita e futbollit kosovar vazhdon sot pasdite me dy ndeshjet e mbetura të javës së 23-të.

Padyshim se kryendeshja luhet në Lipjan, ndërmjet Prishtinës dhe Ballkanit, duel ky tejet i rëndësishëm për të dy skuadrat.

Kampionët në fuqi të Kosovës, në Lipjan udhëtojnë për pikët maksimale në mënyrë që të mos rrezikojnë kreun e tabelës, derisa kryeqytetasit po ‘luftojnë’ për të siguruar një vend që çon në kupat evropiane.

Përballje tejet e rëndësishme do të luhet edhe në ‘Riza Lushta’, ku Trepça ’89 i bën ‘konak’ Malishevës, skuadra këto që ndodhen në zonën e rrezikshme.

Të dy ndeshjet transmetohen drejtpërdrejt në Radio Kosova.

Superliga /Java e 23-të

Sot takohen:

Prishtina-Ballkani

Trepça ’89-Malisheva

Ndeshjet fillojnë në orën 13:00.rtk

Më Shumë

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super çerekfinale

Liga më prestigjioze e futbollit evropian, Liga e Kampionëve rikthehet me super dy ndeshjet e para çerekfinale. Sfida kryesore e së martës në mbrëmje do...

FSK pranon kamionë ushtarak gjerman në vlerë 2.7 milionë €

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë me pesë kamionë ushtarak sot pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të mjeteve në vlerë prej 2.7 milionë eurove...

Lajmet e Fundit