22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

BIK-u me vendim për aktivitetet gjatë muajit të Ramazanit për këtë vit

Bashkësia Islame e Kosovës, në një mbledhje të mbajtur ditë më parë, ka vendosur në lidhje me aktivitetet që do të jenë përgjatë muajit të Ramazanit.

Në një dokument të lëshuar tregohen disa prej vërejtjeve që kanë mbetur në fuqi edhe për këtë vit, gjatë muajit të shenjtë.

Ndër to, flitet se çfarë veprime duhet të bëjnë imamët, por edhe besimtarët myslimanë. Muaji i Ramazanit do të fillojë nga nesër, 23 mars.

Më poshtë e keni dokumentin e plotë:

Më Shumë

Vdes shkrimtari dhe gazetari Idriz Ulaj

Ka vdekur në moshën 81-vjeçare profesori Idriz Ulaj. Ai ishte shkrimtar. pedagog dhe studiues i folklorit. Ulaj ishte edhe lektor dhe gazetar i revistës “Zëri i...

Vuçiq: Ka presione të mëdha rreth Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Serbia gjendet në një situatë të vështirë gjeopolitike dhe se ka presione të mëdha rreth Kosovës. Këto...

Lajmet e Fundit