18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Stuhi breshri godet Rahovecin, dëmtohen kulturat bujqësore

Stuhi të fuqishme kanë goditur sot disa pjesë të Kosovës.

Në orët e vona të pasdites një stuhi me breshër ka goditur edhe Dejnin e Rahovecit.

Breshri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme edhe në kulturat bujqësore.

Fotografitë janë publikuar nga MeteoBallkan. /GazetaExpress

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1448 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Lajmet e Fundit