18.8 C
E hënë, 16 Shtator, 2024

Përmbysje dramatike, Suhareka mposht Gjilanin

Suhareka arriti që me një përmbysje dramatike të fitojë ndaj Gjilanit, me shifrat 3:2.

Ndeshja filloi me dy gola të shpejtë, ku Robert Rrahmani i dha epërsinë Gjilanit në minutën e 15-të, por Mevlan Zeka barazoi vetëm dy minuta më vonë.

Gjilani rifitoi avantazhin në minutën e 38-të me golin e Senad Jaroviqit, por mbeti me një lojtar më pak pas përjashtimit të Kushtrim Shabanit në minutën e 42-të.

Në pjesën e dytë, Suhareka shfrytëzoi hendekun numerik të mysafirëve dhe barazoi rezultatin në minutën e 80-të me një gol nga Nikola Stepoviq.

Ndërkaq, epilogu i ndeshjes erdhi në minutën e 86-të kur Arvanit Rexhaj shënoi golin e fitores, duke i siguruar tri pikë të rëndësishme ekipit të Suharekës.

Policia shqiptoi mbi 1 mijë e 800 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të kaluara ka shqiptuar 1848 gjoba në trafik. Sipas raportit të policisë, gjatë 24...

Proton Cable Prizreni triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Proton Cable Prizreni e ka nisur me fitore kampionatin e ri. Prizrenasit fituan ndaj Sigal Prishtinës 100:88 (29:17, 27:20, 24:19, 20:32), në javën e...