9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

4 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Klinika e Gjinekologjisë nuk ka pacientë të infektuar me Covid-19, ndërkaq 38 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, sipas raporteve të datës 17 gusht 2022.

Raporti i datës 17 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 9 pacientë + 1 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi
Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë
Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 2 raste të intubuara
Spitali i Gjakovës, 6 pacientë
Spitali i Prizrenit, 4 pacientë
Spitali i Pejës, 8 pacientë
Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Më Shumë

Temperaturat në minus, parashikimi i motit për sot

Reshjet e borës parashikohet të mbesin të pranishme lokalisht edhe gjatë orëve të para të 24-orëshit të ditës së diel. Dita do të vijojë me...

I arrestuar i tretë për rastin e grabitjes në Suharekë lirohet në mungesë provash

I arrestuar i tretë për rastin e grabitjes së një argjendarie në Suharekë është liruar në procedurë të rregullt. Këtë e ka bërë të ditur...

Lajmet e Fundit