13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

4 vjet pa Vokrrin, FFK bënë homazhe në nderim të tij

Drejtuesit e FFK-së, bashkë me Ekipin Kombëtar dhe veteranët e futbollit, do të bëjnë homazhe sot pranë varrit të-ish presidentit të FFK-së, legjendës së futbollit, Fadil Vokrri.

Kjo në nderë të katër vjetorit të vdekjes së tij.

Veç drejtuesve të FFK-së e lojtarëve, homazhe në nderim të Vokrrit do të bëjnë edhe ‘Dardanët’.

Ata kanë bërë thirrje që tifozët të bashkohen sa më shumë në mënyrë që të nderohet legjenda e futbollit kosovar Fadil Vokrri.

Vokrri sot shënon 4 vjetorin e vdekjes.

Ndërkohë, pikërisht sot Kosova ndeshet me Irlandën e Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve.

Më Shumë

Kapen 1,704 euro të falsifikuara në Prizren

Hetuesit policorë nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prizren, kanë trajtuar një informatë nën dyshimin se dy persona janë...

Takimi Kurti-Vuçiq, shefi i NATO-s: Pres konstruktivitet dhe përparim në dialog

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë sot se pret konstruktivitet nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nga...

Lajmet e Fundit