16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

51 aksidente trafiku në 24 orëshin e fundit

Policia e Kosovës njofton se në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur gjithsej 51 aksidente.

Sipas policisë, 13 prej tyre kanë qenë me të lënduar kurse 38 më dëme materiale.

Tutje policia tregon se në këtë 24 orësh janë shqiptuar 412-të tiketa trafiku.

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 89 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 30 aksidente me të...

`Festari` i Therandës përkujton shkrimtarin Ragip Sylaj

Të martën në Therandë (ish-Suharekë), në kuadër të manifestimit kulturor “Festari” do të mbahet një orë akademike e letrare kushtuar veprës së shkrimtarit dhe...

Lajmet e Fundit